نمودار بهره آنتن بر حسب فرکانس در CST Studio

نمودار بهره آنتن بر حسب فرکانس در نرم افزار CST

نمودار بهره آنتن بر حسب فرکانس، اطلاعات خوبی در مورد نحوه عملکرد آنتن در یک بازه فرکانسی مشخص ارائه می‌دهد. این قابلیت به‌طور پیش‌فرض در نرم‌افزار CST Studio وجود ندارد و از طریق زیر منوی Post Processing و بعد از اتمام شبیه‌سازی قابل‌دسترسی خواهد بود.

در حالت عادی، پترن تشعشعی آنتن در زوایای مختلف محاسبه می‌شود. پترن‌ها به‌صورت دوبعدی و سه‌بعدی قابل دسترسی و نمایش هستند. پترن در حالت دوبعدی را می‌توان در مختصات دکارتی یا قطبی نمایش داد و بررسی کرد.

در این ویدیو چه چیزی مطرح می‌شود؟

در این ویدیوی کوتاه از آموزش CST، نحوه انجام تنظیمات لازم برای رسم نمودار بهره آنتن برحسب فرکانس در نرم‌افزار CST Studio ارائه می‌شود. روش کار به‌این‌صورت است که ابتدا باید در تعریف Field Monitor، گزینه broadband‌ را فعال کنید. به‌این‌ترتیب، با اجرای شبیه‌سازی در حوزه زمان، پارامترهای مورد نظر در نقاط مشخص شده،، محاسبه می‌شوند.

سپس از طریق Template Based Post Processing نمودار مورد نظر که همان نمودار بهره آنتن بر حسب فرکانس است، تولید و نمایش داده می‌شود. تنظیمات مربوط به Template Based و استفاده از امکانات خاص آن نیاز به تجربه در کار با نرم‌افزار CST و آشنایی با مفاهیم اولیه دارد. در این بخش تنها به یکی از ده‌ها کاربرد این بخش، اشاره می‌شود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

2 Comments

  1. mojtabacharchian mojtabacharchian 30 مهر 1398
    • آر-اف پلاس 30 مهر 1398

پاسخی را بگذارید