چطور یک پروژه HFSS را در نرم‌افزار CST اجرا کنیم؟!

اجرای پروژه HFSS در نرم افزار CST

گاهی لازم است برای تایید و بررسی صحت نتایج شبیه‌سازی،‌از چند نرم‌افزار استفاده کنیم. نرم‌افزار HFSS به‌عنوان یک نرم‌افزار قدرتمند، گزینه خوبی برای مقایسه نتایج CST است. یک پروژه HFSS را به‌راحتی می‌توان به محیط CST‌ وارد کرد.

انتقال پروژه

چند روش برای انتقال پروژه جود دارد. فرض کنید یک کوپلر را در نرم‌افزار HFSS مدل‌سازی و شبیه‌سازی کردیم. حالا می‌خواهیم نتایج را با نتایج شبیه‌سازی CST‌ مقایسه کنیم.

اول. اکسپورت فایل STEP

ابتدا ساختار مدل‌سازی شده در نرم‌افزار HFSS‌ را به یکی از فرمت‌های رایج سه‌بعدی مانند STEP تبدیل می‌کنیم. این فایل را در نرم‌افزار CST وارد می‌کنیم. سپس تمام تنظیمات مورد نیاز برای اجرای شبیه‌سازی، شامل تعریف مواد، تعریف بازه فرکانسی، تنظیم محیط و شرایط مرزی، انتخاب حل‌کننده مناسب و… را انجام می‌دهیم. در واقع از ایجاد یک پروژه، تنها مدل‌سازی انجام نمی‌شود. سایر تنظیمات باید به‌صورت دستی اعمال گردد.

 

دوم. انتقال ساختار با تنظیمات پروژه

در این روش به‌سادگی کل پروژه HFSS را به همراه تنظیمات آن، به نرم‌افزار CST‌ منتقل می‌کنیم. برای این کار ابتدا از منوی Export در نرم‌افزار HFSS، پروژه را به فرمت sm3 تبدیل می‌کنیم. دقت کنید که پروژه را قبلا ذخیره کرده‌باشید. این فایل باید در فولدر پروژه قرار بگیرد. سپس در نرم‌افزار CST در ریبون Modeling از طریق منوی Import > 3D Files > HFSS پروژه را باز می‌کنیم.

در این فیلم یاد می‌گیریم که چطور یک پروژه را با تمام تنظیمات آن از نرم‌افزار HFSS به نرم‌افزار CST منتقل کنیم. آن را در CST‌ اجرا کنیم و نتایج شبیه‌سازی را با هم مقایسه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =