جاذب‌های مایکروویو

جاذب مایکروویو

مواد جاذب مایکروویو و شیلدینگ EMI در کاربردهای گسترده با مشخصات حرارتی، محیطی و مکانیکی منحصربه‌فرد وجود دارند. انتخاب نوع مناسب الاستومر برای هر وضعیت، ورای مشخصات الکتریکی، در دستیابی به سطوح عملکردی موردنظر بسیار مهم است. خوشبختانه، پلیمرها و کو-پلیمرهای متعددی با ویژگی‌های متنوع ساخته‌شده‌اند که تصمیم‌گیری را آسان‌تر می‌کنند.

سیلیکون

سیلیکون‌های استاندارد، یعنی پلی دی متیل سیلوکسان‌ها، موادی غیر آلی هستند که محدوده گسترده دمای عملکرد ۹۰- تا ۳۵۰+ درجه فارنهایت را داراند. به‌علاوه انواع خاصی از آن‌ها پایداری حرارتی نزدیک به ۵۰۰ درجه فارنهایت برای دوره‌های طولانی فعالیت را ارائه می‌کنند. این مواد، مقاومت بسیار خوبی در برابر اکسیژن، آب، ازن، قارچ و اشعه UV نشان می‌دهند، در دماهای بالا و پایین انعطاف‌پذیری خود را حفظ می‌کنند و دارای خواص ضد چسبندگی قابل‌توجهی می‌باشند. سیلیکون‌ها را می‌توانید به‌راحتی به پروفیل یا اشکال پیچیده هندسی تبدیل کنید. آن‌ها از استحکام مکانیکی نسبتاً خوبی برخوردار هستند اما مقاومت ضعیفی در برابر کتون‌ها، هیدروکربن‌ها، سوخت‌ها، روغن هیدرولیک، و اسیدهای رقیق نشان می‌دهند.

نیتریل

مواد نیتریلی استاندارد، کو-پلیمرهای مصنوعی اکریلونیتریل و بوتادین می‌باشند که به‌طور خاص برای مقاومت عالی در برابر روغن و سوخت مبتنی بر نفت ساخته‌شده‌اند. محدوده دمای عملکرد نیتریل محدودتر از سیلیکون است(۶۰+ تا ۳۰۰+ درجه فارنهایت) و زمانی که به هر یک از دو سر محدوده دمایی نزدیک می‌شود، انعطاف‌پذیری ماده به خطر می‌افتد. نیتریل‌ها مقاومت بسیار خوبی در برابر آب، روغن‌های معدنی، نفت سوخت، و الکل نشان می‌دهند اما با کتون‌ها، هیدروکربن‌های آروماتیک، و یا روغن هیدرولیک مبتنی بر فسفات استر سازگار نیستند. فرآورده‌های نیتریل معمولاً تحت‌فشار و دمای بالا ساخته می‌شوند. از فرآورده‌های نیتریل می‌توان مقاومت مکانیکی متوسطی را انتظار داشت اما برای قرار گرفتن در معرض ازن، اشعه  UV یا هوازدگی مناسب نمی‌باشند.

®Viton

®Viton یک پلیمر فلوروکربن است که در کاربردهای با کارایی بالا که نیاز به مقاومت عالی در برابر حرارت، مواد شیمیایی، نفت، و حلال دارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. محدوده دمای عملیاتی استاندارد فرآورده‌های مبتنی بر این ماده، ۴۰- تا ۵۰۰+ درجه فارنهایت است اما مقدار قابل‌توجهی از استحکام مکانیکی خود را در انتهای بالای محدوده دمایی از دست می‌دهد. ®Viton مقاومت بسیار خوبی در برابر آب، حلال‌های کلردار، روغن‌های معدنی، هیدروکربن‌های آروماتیک و آلیفاتیک، نفت سوخت، و اسیدهای رقیق نشان می‌دهد اما با بخار، آب داغ، کتون‌ها، و سایر مایعات دارای قطبیت زیاد سازگار نیست. فرآورده‌های ®Viton معمولاً ابتدا تحت حرارت و فشار بالا ساخته‌شده و سپس عمل‌آورده می‌شوند اما همچنین می‌توان آن‌ها را در حالت فرآوری شده یا فرآوری نشده استفاده کرد. در وسط محدوده دمای عملکرد، ®Viton استحکام مکانیکی و مقاومت خوبی در برابر ساییدگی، ازن، UV، و هوازدگی از خود نشان می‌دهد.

MRX7

مواد MRX7 با کارایی بالا، بر پایه یک فلوروکوپلیمر هستند که پایداری حرارتی و حفظ استحکام مکانیکی بیشتری نسبت به ®Viton ارائه می‌کند. محدوده دمای عملکرد از ۲۰+ تا ۵۵۰+ درجه فارنهایت است و در هر دو انتهای بالا و پایین طیف دمایی، استحکام مکانیکی و مقاومت بسیار خوب در برابر ساییدگی به دست می‌آید. در برابر اسیدهای رقیق، الکل‌ها، روغن هیدرولیک مبتنی بر فسفات استر، روغن‌های معدنی، بخار و آب مقاومت بسیار خوبی مشاهده‌شده است اما از حلال‌های کلردار، کتون‌ها و هیدروکربن‌های آروماتیک و آلیفاتیک باید اجتناب شود.  فرآورده‌های مبتنی بر MRX7 معمولاً تحت حرارت و فشار بالا تولید و سپس فرآوری می‌شوند اما همچنین می‌توان آن‌ها را در حالت فرآوری شده یا فرآوری نشده استفاده کرد. استحکام مکانیکی و مقاومت خوبی در برابر ساییدگی، ازن، UV، و هوازدگی در این ماده مشاهده‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =