معرفی کتاب Radar Signal Analysis and Processing Using MATLAB

معرفی کتاب Radar Signal Analysis and Processing Using MATLAB

کتاب ®Radar Signal Analysis and Processing Using MATLAB یک منبع جامع از اطلاعات تئوری و عملی در مورد سیگنال‌های رادار، تحلیل سیگنال‌ها و پردازش سیگنال‌های رادار با کدهای MATLAB است.

کلیات کتاب Radar Signal Analysis and Processing Using MATLAB

بعد از مروری بر عملکرد سیستم‌های رادار و طراحی آن، این کتاب به بخش‌هایی از تئوری‌های مرتبط با آشکارسازی رادار و پردازش سیگنال رادار در راستای متغیرها و پردازش‌های تصادفی می‌پردازد. در ادامه مشخصات فیلترهای تطبیق ارائه‌شده و یک فرمول عمومی برای خروجی فیلترهای تطبیق که برای هر شکل موجی معتبر است، نتیجه‌گیری می‌شود. نویسنده، چندین شکل موج آنالوگ شامل پالس با مدولاسیون فرکانس خطی، شکل موج‌های فرکانس پله‌ای، همچنین سیگنال‌های مدوله نشده قطار پالس، کدهای باینری و چند-فازی را تحلیل می‌کند. در این مجموعه، آشکارسازی اهداف راداری و تجمیع پالس با تأکید بر نرخ هشدار خطای ثابت (CFAR) بررسی می‌شود. همچنین مباحث مربوط به آشکارسازی اهداف متحرک، پردازش داپلر رادار، شکل‌دهی بیم و پردازش آرایه تطبیقی پوشش داده می‌شود.

با استفاده از کدهای MATLAB، این کتاب نشان می‌دهد که چگونه از پردازش سیگنال در کاربردهای راداری استفاده می‌شود. این کدها شامل مثال‌ها و مسائل زیادی برای تشریح کاربرد عملی تئوری رادار است.

فصول کتاب

 

۱- سیستم‌های راداری

۲- سیستم‌های خطی و نمایش سیگنال‌های پیچیده

۳- متغیرها و پردازش‌های تصادفی

۴- فیلتر تطبیقی

۵- تابع ابهام – شکل موج‌های آنالوگ

۶- تابع ابهام – شکل موج‌های کد‌شده ناپیوسته

۷- آشکارسازی اهداف

۸- فشرده‌سازی پالس

۹- کلاتر راداری

۱۰- پردازش رادار

۱۱- پردازش آرایه تطبیقی

کتاب قبلی این نویسنده با عنوان Radar Systems Analysis and Design Using MATLAB که در سال ۲۰۰۰ نوشته شد، یکی از کتاب‌های پرفروش بود که در سال ۲۰۰۵ به چاپ دوم رسید. کتاب حاضر، نتیجه سال‌ها تدریس پردازش سیگنال‌های رادار، و نیز طراحی عملی سیستم‌های راداری نویسنده است که آمیزه‌ای از نکات تئوری و تجربیات عملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یک =